INFORMACJE O BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

 

Raport biblioteczny

 

Z dniem 1 IX 2005 r. Biblioteka Zespołu Szkoły i Gimnazjum w Niedźwiedziu została przeniesiona do nowego lokalu na parterze.

Prowadzona jest przez nauczyciela dyplomowanego mgr Danutę Stachurę i została zaadaptowana jako szkolne centrum informacji – mediatekę.

Biblioteka posiada bogaty księgozbiór podręczny tj. różnego typu encyklopedie, słowniki, leksykony oraz liczne zbiory multimedialne.

Od 2004 r. księgozbiór biblioteki jest w trakcie komputeryzacji.

Zbiory biblioteki wzbogacone zostały o „Materiały do bibliografii Zagórza” autorstwa Danuty Stachury, które są jedyną bibliografią naszego regionu.

Biblioteka prenumeruje obecnie czasopisma dla młodzieży tj.:

 „Victor gimnazjalista”, „Junior”, „Młody Technik”, „Komputer Świat”, „Expert”, „Niezbędnik”, „Poznaj Świat”, „Aura”. Czasopisma anglojęzyczne: „Crown”, „Clik” oraz prasę metodyczną dla nauczycieli.

We XI 2006 r. zbiory biblioteczne posiadały 4108 woluminów. Podręczniki i literaturę metodyczną dla nauczycieli, oraz znaczną część kaset video, płyt CD i kaset magnetofonowych.

Po przystąpieniu  przez bibliotekę do projektu „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” w 2005 r. otrzymaliśmy z Europejskiego Funduszu Społecznego 4 komputery z oprogramowaniem oraz urządzeniem wielofunkcyjnym (skaner, drukarka, ksero).

Biblioteka posiada  obecnie 6 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu i spełnia standardy dotyczące centrum multimedialnego i informacyjnego.

 

 

 

Biblioteka  czynna :

Poniedziałek           7. 30 -  13. 40

Wtorek                7. 30 – 13. 40

Środa                   7. 30 – 13. 40

Czwartek              7. 30 – 13. 40

Piątek                   7. 30 – 12. 50

 

Oprac. Danuta Stachura

 

 
  Wykaz podręczników obowiązujących w Zespole Szkoły i Gimnazjum w Niedźwiedziu  
     

Home

Historia

Region

Zdjęcia